piątek, 27 czerwca 2014

Porozmawiajmy o Bydgoszczy online

Dzisiaj, między innymi z okazji 100 "like" na profilu facebookowym, swoją uwagę przerzucam na sieć. Chciałbym poświęcić wpis miejscom w sieci, które odwiedzam, a które też można nazwać "częścią Bydgoszczy", choćby z powodu swoich stałych bywalców. To w internecie właśnie znalazłem część inspiracji dla przedstawionej przeze mnie koncepcji zagospodarowania parowozowni, więc może i Was te miejsca zainteresują. Będzie o stronach internetowych i forach, które staram się śledzić mniej lub bardziej w związku z codziennym przeglądem prasy, dyskusjami na bieżące tematy i ogólnie Bydgoszczą jako taką.

 Na tej klawiaturze powstają wszystkie wpisy tego bloga! - fot. własne

Sam internautą jestem jeszcze od poprzedniego wieku (1999 rok i piszczące modemy!) i przez te lata nazbierało mi się trochę internetowych miejsc, które śledzę praktycznie co dzień. Pominę tutaj sam serwis Facebook i profile, które śledzę tam, gdyż większość jest też "polubiona" przez profil facebookowy tego bloga, więc też łatwo możecie to sprawdzić klikając w podany link.

Wróćmy jednak do tej ciekawszej części "sieci", gdzie nie tylko możemy coś przeczytać, ale i sami możemy wyrazić swoją opinię na pewne tematy, gdzie możemy rzucić swój pomysł na pożarcie przez innych internautów, a nawet coś ciekawego z tego wyciągnąć. Mówię tutaj oczywiście o forach dyskusyjnych. Tych poświęconych bezpośrednio Bydgoszczy w mojej karcie zakładek jest kilka, ale jedno pochłania większość mojej "dyskusyjnej uwagi". Mowa o forum www.skyscrapercity.com oraz wątkach poświęconych Bydgoszczy na tym właśnie forum.. Co prawda nie jest to forum dedykowane tylko naszemu miastu, a ogólnie urbanistyce i tematom związanym z rozwojem miast i wydarzeniami w nich się toczącymi, ale zdecydowanie jest to też forum najbardziej aktywne, a sam zbiór wątków poświęconych naszemu miastu jest lekturą na wiele dni.

Kolejne dwa fora, które odwiedzam (chociaż bardziej jako widz, niż aktywnie uczestniczący w dyskusjach), to forum Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy oraz forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER". Nie należę do żadnego z tych stowarzyszeń (a przynajmniej jeszcze nie), ale każde z nich ma bardzo konkretny obszar zainteresować i w swojej dziedzinie są jednymi z najlepszych miejsc, by zasięgnąć języka i poszukać informacji na konkretne tematy. Prócz forów polecam także odwiedzić bezpośrednio strony tych stowarzyszeń i zapoznać się z ich działaniami.

Na wymienionych forach znaleźć możecie mnie dość łatwo, gdyż jestem aktywny niemal codziennie pod nickiem "Zamaszysty". O ile fora wymienionych stowarzyszeń raczej "czytam", niż na nich piszę, to na SSC na pewno można zapoznać się z moimi opiniami na wiele tematów.

Każdego z Was zachęcam do uczestniczenia w dyskusjach prowadzonych na tych forach. Nie tylko można tam znaleźć informacje kuluarowe, które często nie przedostają się do mediów, ale też można bardzo szybko dowiedzieć się wszelkich detali zapowiadanych inwestycji, planowanych wydarzeń i przeczytać niezliczone komentarze ze środowisk bezpośrednio z nimi związanych. Sam poprzez ostatnie dwa lata nauczyłem się tutaj bardzo wiele na temat przebiegu procesów inwestycyjnych, decyzyjnych i ogólnie na temat mechanizmów rządzących naszym miastem. Moim zdaniem nie ma lepszego miejsca, by szukać informacji na temat bieżących zdarzeń.

Prócz powyższych forów codzienny przegląd sieci to też strony pomorska.pl , express.bydgoski.pl i gazeta.pl w działach poświęconych Bydgoszczy, chociaż coraz rzadziej na tych serwisach na prawdę można na bieżąco przeczytać informacje, gdyż te blokowane są przez systemy płatnego wyświetlania. Całe szczęście, że obszerne relacje (w tym fotograficzne) pojawiają się na wymienionym wcześniej forum SSC i oba źródła zazębiają się ze sobą bardzo sprawnie. Mimo to nadal zachęcam do codziennej prasówki.

A Wy? Jakie znacie miejsca poświęcone Bydgoszczy, gdzie warto jest zaglądać? Podsyłajcie linki i podpowiadajcie, gdyż sam bardzo chętnie się z nimi zapoznam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz