poniedziałek, 23 czerwca 2014

Tato - wszystkiego najlepszego i dziękuję!

Dzisiaj dzień ojca i chyba nie mógłbym napisać nic innego dzisiaj, jak wszystkiego najlepszego dla Ciebie, Tato. Dziękuję za wszystko, co dla mnie w życiu zrobiłeś i że jesteś wśród osób, które zrobiły ze mnie tę osobę, którą jestem dzisiaj. Chcę Ci Tato podziękować także za nadanie mi poczucia pewnej przynależności, za wspólne wędkowanie na mazurach, za wspomnienia noszenia na baranie to latarni morskich i pod pomnikiem Smoka Wawelskiego. Dziękuję Ci Tato, że jesteś dla mnie i całej naszej rodziny w każdy sposób, w jaki potrafisz.

Z wszystkich metafor i porównań dzisiaj na myśl przychodzi mi tylko jedna. Ze starego lasu, który od dawna już trzyma się w świecie silnymi korzeniami, wyrósł nowy las i mam nadzieję, że sam też kiedyś stanę się jak ten stary las. Pamiętam dokładnie, Tato, jak zostałeś nagrodzony za swój wiersz "Las" w Żninie i jak bardzo byłem z Ciebie dumny z tego powodu. Ten właśnie wiersz został wykonany w formie piosenki podczas rozdania nagród i myślę, że to bardzo dobry wiersz i równie dobra piosenka na dzień ojca.

Grzegorz Kapcia, piosenka do tekstu wiersza "Las" Wojciecha Majkowskiego - mojego taty!


Mam nadzieję, że dzisiaj właśnie wszyscy ojcowie będą mieli szansę usłyszeć od swoich dzieci kilka ciepłych słów. Składam Wam wszystkim serdeczne życzenia i wszystkich czytających nakłaniam też do jednego - zadzwońcie do swojego taty, odwiedźcie go, albo wspomnijcie jeśli tylko tyle możecie dzisiaj zrobić. Nie ma na to lepszego dnia i nigdy nie będzie!

1 komentarz: