piątek, 4 lipca 2014

Nowa zakładka i kilka małych zmian

Dzisiaj wpis organizacyjno-ogłoszeniowy. 

Ponieważ zawartość bloga ciągle się rozrasta, a ja nie mam zamiaru zwalniać tempa, zadecydowałem, że przyda się trochę bardziej to wszystko zorganizować. Na górze strony lada dzień powinna pojawić się dodatkowa zakładka "Wypady". Będzie się tam znajdować lista zawierająca wszystkie moje i Darii (a może też czasem gościnnie ktoś się z nami zabierze?) wycieczki po mieście, jego okolicach, do lokali i na konkretne imprezy. 

Jakiś czas temu wycieczkę po Bydgoskich parkach zaproponowała mi na facebookowym profilu Pani Karina Kondracka, którą przy okazji bardzo serdecznie pozdrawiam. Na pewno na taką wycieczkę się wybierzemy, choćby w ramach podziękowania dla pani Kariny za ten świetny pomysł, ale także by wszystkim pokazać piękno parków w Bydgoszczy. Jednocześnie pomysł ten zainspirował mnie do stworzenia zakładki na blogu, gdzie znajdzie się lista wpisów, w których najróżniejsze wycieczki i wypady do miasta będą opisane. Będzie to dla wszystkich odwiedzających zdecydowanie łatwiejsze od przeglądania wielu stron wstecz, by znaleźć konkretne miejsce, albo konkretny lokal.

Nim ta część bloga wystartuje muszę jeszcze przygotować kilka grafik, które będę przy tym wykorzystywał, a także zorganizować całe "przedsięwzięcie". Tutaj zaczyna się też Wasza rola. Każdego zachęcam do pozostawienia tutaj, a może na stronie facebookowej bloga, komentarza z propozycjami wypadów i lokali do sprawdzenia. Na pewno wszystkiego naraz odwiedzić się nie da, ale postaram się spisywać wszystkie pomysły i po kolei realizować w miarę możliwości. Proszę Was tylko o zachowanie poprawki na to, że nie jestem zmotoryzowany i wszystkie wycieczki muszą to uwzględniać. Kto wie, może to nawet i lepiej, bo o wiele łatwiej spojrzeć mi na miasto z perspektywy turysty? Chyba zostaje się po prostu przekonać w praktyce.

Twitter bloga to, jak widać powyżej, @PoBydgosku

Drugim tematem, który chcę poruszyć jest Twitter. Zainspirował mnie trochę nasz "współbydgoszczanin", Minister Radosław Sikorski, znany ze swojej wyjątkowej aktywności na twitterze właśnie. Dla mnie to absolutna nowość i prywatnie tego serwisu nie używam absolutnie wcale, jednak bardzo chętnie podejmę wyzwanie. Dla tych, którzy nie są szczególnie zaprzyjaźnieni z Facebookiem i ich polityką względem użytkowników, powinna to być świetna alternatywa, by trzymać rękę na pulsie i sprawdzać kiedy pojawią się nowe wpisy.

Profil bloga na twitterze znaleźć można pod tym adresem.


Na koniec nieśmiałe przyznanie się do winy - na blogu powinny być widoczne reklamy. Wybrałem najmniejsze z dostępnych i kolorystykę ustawiłem w taki sposób, by jak najbardziej zlewała się z tłem. Mimo to liczę, że z czasem pozowoli mi to na zainwestowanie jakiejś mniejszej lub większej kwoty w domenę, by blog działał pod własnym adresem, już bez końcówki blogspot.com. Jeśli zatem mogę Was prosić, to ustawcie wyjątek w swoim AdBlock-u dla tego bloga, by reklamy były wyświetlane. Jeśli jakieś reklamy okażą się niestosowne - dajcie mi znać, bo dysponuję możliwością selekcji tych materiałów i wspólnie znajdziemy jakiś złoty środek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz