piątek, 4 grudnia 2015

Na szybko - rozmowy o Bydgoszczy po nowemu!

O spotkaniach w Eljazzie pisałem już wcześniej, a najpewniej większość z Was widziała je wśród "wydarzeń" publikowanych na profilu FB bloga. Od nowego roku, na bazie grona stałych bywalców, zawiązana zostanie zupełnie nowa inicjatywa społeczna. O samej inicjatywie dowiecie się trochę później (będzie się działo!), ale zmiany czekają też nasze spotkania. Trzeba wprowadzić trochę więcej organizacji i lepszą komunikację, żeby łatwiej było sprawdzić kiedy, gdzie (tutaj zmian nie przewiduję) i na jaki temat toczyć będziemy rozmowy. W tym celu publikować będę co miesiąc rozpiskę spotkań na nadchodzące tygodnie, która dostępna będzie online oraz (najprawdopodobniej) w samym lokalu. To, czy spotkania zachowają także swoją nieformalną formę, zależeć będzie głównie od ich popularności i także Waszego zaangażowania, bo kiedy przerośniemy już kilka stolików, będzie trzeba się zastanowić także nad innym miejscem i/lub formą.

Drugą ważną, a może nawet jeszcze ważniejszą, zmianą w cotygodniowych spotkaniach, będzie poprawa dostępu do informacji o efektach naszej pracy, pismach wysyłanych do "wszystkich ważnych i ważniejszych" i tak dalej. Nie zdecydowałem jeszcze, czy będzie się to odbywało co tydzień, czy co miesiąc razem z ogłoszeniem nowego planu spotkań, ale wszelkie efekty w miarę możliwości zapisywane będą i udostępniane w sieci, żebyśmy mogli prześledzić postępy w naszym staraniu o zmianę Bydgoszczy na lepsze. Ponieważ zawsze ktoś skupiać się będzie bardziej na notowaniu, niż prowadzeniu ożywionej dyskusji, główny prowadzący także będzie się zmieniać, co przy okazji pomoże nam zachować ciągłość spotkań, nawet jeśli sam nie będę w stanie się pojawić w danym tygodniu. W ten sposób łatwiej będzie pokazać także te wątki, które nie pojawiły się w pierwotnym planie, a zostały przez nas przepracowane, zaś prowadzącego będzie można dobrać według wiedzy do tematu. Oczywiście ani trochę nie oznacza to, że nie będziemy nadal otwarci na tematy, które przyniesiecie ze sobą, spoza listy.

Trzecia i ostatnia zmiana, to uzupełnienie wszystkiego o mailową listę dystrybucyjną dla osób, które nie są przekonane do korzystania z mediów społecznościowych albo po prostu zdecydowanie bardziej wolą otrzymywać informacje przez wiadomość e-mail. Na listę wysyłana będzie informacja o planie spotkań na dany miesiąc i podsumowania dotychczasowych "posiedzeń". Mam nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie ściągnąć do działania tych, którzy mieli problem z dotarciem do nas w poprzednich terminach. Jeśli chcielibyście zostać dodani do takiej listy, kontakt znajdziecie w zakładce "Info / O mnie" na blogu (klik) - wystarczy wysłać maila lub wiadomość w serwisie Facebook dodając "LISTA DYSTRYBUCYJNA PO BYDGOSKU" w tytule maila, bądź na początku wiadomości wysłanej za pośrednictwem FB.
 
Frontowa elewacja klubu jazzowego Eljazz ozdobiona zdjęciami członków big bandu o tej samej nazwie. To tutaj co tydzień spotykamy się, żeby rozmawiać o sprawach Bydgoszczy - fot. Klub Eljazz, eljazz.com.pl
Wstępny plan spotkań na najbliższe tygodnie to:

GRUDZIEŃ:
Środa, 16 grudnia 2015
Temat: Podsumowanie 2015 dla Bydgoszczy
(przerwa do stycznia na reorganizację)

STYCZEŃ:
Tematy zostaną ogłoszone w tygodniu spotkania.
Czwartek, 7 stycznia 2016
Czwartek, 14 stycznia 2016

Środa, 20 stycznia 2016
Środa, 27 stycznia 2016

No i to w zasadzie wszystko. Mam nadzieję, że nasza spontanicznie rozpoczęta inicjatywa stanie się teraz o wiele bardziej znaczącą grupą, która będzie mieć realny wpływ na to, jak działa i jak wyglądać będzie w przyszłości nasze miasto. Najważniejsze, to zebrać się razem i działać jako bydgoszczanie, którym się chce i których żaden urzędniczy beton nie będzie w stanie zatrzymać!

:)
- Przemek

2 komentarze:

  1. Bardzo podoba mi się pomysł takich spotkań, chętnie porobiłam bym coś dla swojego miasta i przede wszystkim wiedziała, co się w nim dzieje na bieżąco. Nie jestem jednak pewna czy chętnie widzieliście by w swoich szeregach ucznia liceum, podejrzewam, że spotykają się tam jednak poważniejsi ludzi. Gdybyście jednak potrzebowali siły roboczej do robienia notatek na zebraniu to chętnie bym się zgłosiła :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A czemu nie? Nie widzę powodu, żeby wiek miał być jakąkolwiek przeszkodą, by się zaangażować i społecznie udzielać w taki czy inny sposób. Z resztą z wyjątkiem kilku rodzynków, to i średnia wieku nam też pewnie w "latach 20ch" się utrzymuje. Zapraszam! ;)

      Usuń