piątek, 6 maja 2016

Beergoszcz - moje propozycje zestawów piw do spróbowania.


Festiwal piwa Beergoszcz właśnie się rozpoczął, więc mam dla Was z tej okazji małą niespodziankę! Korzystając z przygotowanej przez polskikraft.pl aplikacji na smartfony, stworzyłem kilka list tematycznych na nadchodzący festiwal. Ponieważ nie da się spróbować wszystkiego w jeden dzień, podzieliłem je na paczki po kilka piw, dzięki czemu możecie wybrać sobie "listę-wyzwanie" i podjąć próbę zebrania wszystkich smaków z listy w swoim kuflu! Żeby nie przeciągać, przejdźmy do rzeczy:

Zestaw 1 - MISTRZ GRY

Lubicie mocno zróżnicowane drużyny skrajnie odmiennych bohaterów? Oto coś specjalnie dla fanów gier RPG odgrywanych w gronie znajomych z kartą postaci i oczywiście z dobrym piwem w ręku. Co przygotował dla Was "mistrz gry" na najbliższą sesję?


Od lewej w skład drużyny wchodzą:
BERSERKER (browar Kingpin), 

BARD (browar Profesja), 
WIEDŹMY (browar Dukla), 
BURGUNDOWY ŁOWCA (browar Podgórz),
THE ALCHEMIST (browar Brokreacja).

Zestaw 2 - ŻYWE TRUPY

Idąc dalej w nawiązania do popkultury, czas na zestaw dla miłośników filmów i książek o zombie, ludzi z zamiłowaniem oglądających horrory i czekających jedynie aż jakiś szalenie niebezpieczny wirus wymknie się spod kontroli. W tym zestawie mamy:


Od lewej podniebienia zaatakują:
GRAVEDIGGER (browar Brokreacja),
SERYJNY SAMOBÓJCA (browar Bazyliszek),
BIOHAZARD (browar Hopkins),
KOSIARZ UMYSŁÓW (browar Piwne Podziemie),
VERY BLOODY BERLINER (ponownie browar Piwne Podziemie).


Zestaw 3 - FEMME FATALE

No i coś z zupełnie innej "beczki". Reprezentacja pań na piwnym festiwalu, co by przełamać stereotypy o piwie będącym stricte męskim trunkiem i zajęciem. Niech wszyscy wiedzą, że w piwnym świecie, a już w szczególności w świecie piwnego kraftu, panie mają się lepiej niż dobrze! :)

Cóż to za panie zatem trzeba w tym zestawie "wyrwać" ze stoisk?
THE NURSE (browar Brokreacja)
SWEET SIXTEEN (browar Maryensztadt)
BLONDYNA (Browar Regionalny Osowa Góra),
MORELYN MONROE (browar Hopium),
CÓRKA MŁYNARZA (browar PiwoWarownia).

No i to by było na tyle zestawów. Mamy trzy dni festiwalu i trzy zestawy do wypróbowania, a jeden dzień już przecież trwa! Piwa są bardzo zróżnicowane - od Russian Imperial Stoutów po dominujące w ostatnim zestawie piwa pszeniczne. Jeśli przed spróbowaniem chcecie sprawdzić sobie wymienione trunki w znacznie bardziej szczegółowy sposób, to ściągnijcie podlinkowaną na początku wpisu aplikację. Na pewno się przyda! SMACZNEGO!

- Przemek

1 komentarz:

  1. No i udało się - skompletowałem wczoraj zestaw numer 1 i okazało się być wyjątkowo smacznym kompletem. A jak Wam idzie? Mamy jeszcze jeden dzień degustacji do zakończenia festiwalu :)

    OdpowiedzUsuń